Co zjeść?

Co zjeść?

Na terenie Arboretum mamy do dyspozycji dwa obiekty z pysznym jedzonkiem.

Jeżeli przybyliśmy z małym głodem to zapraszam do baru usytuowanego na  podniesieniu:

Tutaj serwowane są przepyszne naleśniki podawane na słodko lub na słono – wedle preferencji.  Ja jako amator dań wytrawnych skorzystałam z oferty „na słono” i zamówiłam naleśnik z serem kozim i burakami. Bardzo mnie zaintrygowało takie zestawienie smaków, nigdy wcześniej takiej kompozycji w naleśniku nie próbowałam. ZDECYDOWANIE POLECAM!!! Bardzo lubię podróże łączyć z nowymi doznaniami kulinarnymi i poznawać nowe smaki.

Dzieci wybierały częściej naleśniki na słodko i widziałam że były bardzo zadowolone z wyboru:

Są tu również serwowane lody (w tym liczne sorbety owocowe), gofry , których jeszcze nie miałam okazji spróbować ( jak tylko nadrobię to zamieszczę zdjęcie), oraz robiona na miejscu naturalna, pyszna lemoniada z kawałkami owoców, którą można ze sobą zabrać na dalszy spacer.

Druga restauracja serwuje pyszne obiady za bardzo przyzwoitą cenę.

Oferowane dania są pokazane na podgrzewanym displayu i po dokonaniu wyboru sami komponujemy swój zestaw obiadowy. Za 25 zł wybieramy: jedno danie mięsne/rybne, surówkę i dodatek (frytki, ziemniaczki, kasza lub ryż). Gorąco polecam pstrąga, który jest bardzo mocno nafaszerowany świeżymi ziołami prosto z ogrodu.

Na większy głód polecam kurczaka w sosie śmietanowym z suszonymi pomidorami – PRZEPYSZNE.

Naprawdę warto się w ogrodzie zatrzymać na obiad wśród zieleni. Dania są bardzo aromatyczne, świeże i dobrze doprawione. Obsługa przemiła.

A po obiedzie czas na deser i pyszną kawę, która zadowoli podniebienia nawet najbardziej wymagających kawoszy.

Można taki zestaw zabrać ze sobą na teren ogrodu i rozsiąść się wygodnie w jakimś zacisznym miejscu (a miejsc takich mamy do dyspozycji bardzo wiele!) i rozkoszować się aurą i smakami arboretum.

Oczywiście możemy przynieść do ogrodu swój własny zestaw przekąsek i spożyć go w dowolnym miejscu i czasie na kocu, w altanie, na ławczce – plener arboretum dostarczy nam wiele pięknych miejsc na piknik.

Brak komentarzy

Skomentuj